Projekty

Zatrute Ulice

glowna bez paska

Zatrute Ulice to tytuł gry głównej dziesiątej już Tygodniówki – konwentu robionego przez Zardzewiały Topór. Akcja larpa dzieje się w autorskim świecie Kronik Drikanu (który istnieje, tętni życiem już 10 lat). Jako jeden z jej twórców chciałbym się podzielić paroma nowinkami, jakie chcemy wprowadzić w grze. Będą to raczej nowości dla tego właśnie cyklu larpów a nie dla całego świata larpowego 🙂

Więcej luzu

Tym razem pozwolimy graczom stworzyć historie ich postaci. Gracze wręcz będą musieli je wymyślić. Każda karta postaci będzie zaopatrzona w zestaw pytań, które będą miały na celu pomoc w wymyślaniu historii. Pytania tak będą skonstruowane by postać znalazła się w samym środku Salerno.

Gracze, którzy wcześniej wysłali nam swoje karty postaci, nie dostaną tych pytań. Ich historia bez zmian wejdzie do gry.

Co więcej, gracze sami będą decydować jakie questy wykonają i jaką drogę obiorą. Czy np. Radny nadal będzie brać łapówki, czy jednak zdecyduje się na walkę z tym procederem.

Od dawna lubię dawać dużą swobodę graczom. Gracze w takich wypadkach tworzą o wiele ciekawszą rozgrywkę, klimat i szczegóły gry niż twórca jest sam w stanie wymyślić. To co dajemy graczom to ramy, w których mają się poruszać razem ze swoją twórczością i wyobraźnią.

Buduj sam

Kolejna „stara” nowość u nas na larpie. Kolejne grupy graczy będą same szykować swoje lokacje. Od tego jak się przygotują będzie zależeć ich jakość gry.

Sandbox

Nie jest to nowość dla naszych larpów, jest to już standard. Dajemy graczom setting, wydarzenia, narzędzia i zadania – resztę zostawiamy w ich rękach. Nie robimy żadnych założeń co do przebiegu rozgrywki a tym bardziej co do jej końca. Gracze i ich gra jest po prostu nieprzewidywalna.

Element Planszowy

Od dwóch ostatnich edycji Kronik Drikanu dodajemy do larpa grę planszową sprzężoną z jego fabułą. Rok temu były to walki na rubieżach, gdzie ścierały się ze sobą oddziały graczy. Wyniki tych starć miały bezpośredni wpływ na rozgrywkę. W tym roku Pleban szykuje grę umożliwiającą prowadzenie przestępczej działalności w Salerno.

Kończę moje podsumowanie na szybko i zapraszam was na Tygodniówkę 2013 – Projekt X.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s