Polemika

Copernicon 2013

miasto-dawcow-003„Jesteś chory, ale to nie jest złe, jesteś tu by wyzdrowieć to jest dobre.”
Pierwsze prawo Pacjenta.

W tym roku wyruszamy razem z Jakubem Fijałkowskim i Tomaszem Kwarcińskim na Copernicon z larpem Miasto Dawców. Jest to larp, który przygotowałem na Tygodniówkę 2013. Po jego premierze postanowiłem poprowadzić go na toruńskim konwencie, zaciągając do współpracy wyżej wymienionych osobników.

Jest to larp dystopijny, mocno oparty na budowaniu klimatu. Pod ten cel zbudowałem specjalną mechaniką, wzorując się na takich larpach jak Monitor Celestra, Geas, czy Mroczna Dolina. Mechanikę znajdziecie tutaj. Mechanikę chcemy omówić na warsztatach przed samą grą i przećwiczyć ją z graczami, tak by wszystko przebiegało sprawnie.

miasto-dawcow-001

Larp jest przygotowany na 30 graczy, którzy wcielają się w role personelu medycznego dbającego o zdrowie i przeszczepy pacjentów – drugiej grupy graczy. Gracze mają dużą swobodę w kreowaniu swoich postaci. Mają zaznaczone cele. Natomiast głębię postaci pozwalają zbudować pytania na kartach oraz mechanika.

Od organizatorów Coperniconu dostaliśmy najmroczniejsze, najbardziej obskurne pomieszczenia konwentu – więc mroczny klimat demonicznego szpitala dawców wejdzie w mózgi graczy każdą możliwą szczeliną:)

miasto-dawcow-002

Dla zachęty zamieszę wstęp fabularny.

KRÓTKA HISTORIA CHOROBY

Jak to zwykle bywa, musiał być kataklizm. Tylko, że tym razem była to pandemia Choroby, która niszczyła nasze narządy, płuca, nerki i serca. Okazało się, że jedynym ratunkiem był przeszczep zdrowego narządu. Tak zaczął się proceder Poszukiwania Dawców na Własną Rękę. Możecie sobie wyobrazić jak wtedy wyglądały ulice i życie na nich…

W końcu rządy postanowiły to ukrócić zamykając chorych w Miastach Dawców – dobrze wyposażonych szpitalach z przylegającymi do nich miasteczkami. Tutaj pacjenci dzielą się swoimi narządami aby sami w końcu otrzymać upragniony przeszczep. Witaj w Mieście Dawców. Z Pierwszym Prawem Pacjenta przejdź przez jego bramę. Zawsze oddany Personel Medyczny.

Zapraszam serdecznie na Miasto Dawców w sobotę 14.09.2013 o godzinie 19:00 na Coperniconie 2013.

Autorką zdjęć jest Zofia Stożyńska.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s