Moje gry/Polemika/Projekty

Eutanazja na Pyrkonie

eutanazjaW tym roku szykuję razem z Tomaszem Kwarcińskim z Bydgoskiej Grupy Larpowej wykręconą grę pt. Eutanazja. Planujemy zamieszać trochę graczom w głowach. Gwarantujemy  mini pranie mózgu i ewentualny przegląd swoich zapatrywań na ten temat tabu.

Larp zakwalifikował się do Konkursu Złote Maski na Pyrkonie 2014. Jest to druga, której jestem współtwórcą, która została dopuszczona do turnieju.

W paru słowach o larpie: akcja będzie dziać się w agencji reklamowej, która ma za zadanie przygotować kampanię reklamową kliniki eutanazyjnej.

Przygotowaliśmy kilka ciekawych elementów mechanicznych, które pomogą odtworzyć nam w warunkach larpowych życie w korporacji, wyścig szczurów, mobbing, nepotyzm i niesprawiedliwe taktowanie. Wszystko to co hardkorowi gracze uwielbiają.

Cel larpa

Postawienie graczy w trudnej sytuacji bez wyboru, poruszenie tematu tabu jakim jest eutanazja. Larp powinien dać spojrzenie na stereotypy jakie tkwią w społeczeństwie na temat “dobrej śmierci”.

Ponadto, do kontrowersyjnego tematu narzucamy korporacyjny reżim, który wzmoże konflikty zewnętrzne i wewnętrzne.

Chcemy wywołać efekt silnego bleedu i jak najmocniejszego zlania się odczuć i poglądów gracza i jego postaci.

Chcemy zobaczyć jak postacie graczy a może i sami gracze (przy silnym bleedzie) odnajdą się w dosyć niecodziennej sytuacji.

Wstęp fabularny larpa

“Nie jest sztuką sprzedać Eskimosowi lodówkę. Sztuką jest sprawić, by po miesiącu wrócił po zamrażarkę”

Znamy Cię! Jesteś w targecie. Dołącz do nas i podejmij wyzwanie…

zareklamuj śmierć. Bądź kreatywny!

Wiemy, że nie będzie to spot na którym uśmiechnięta konsultantka sprzedaje Towar zadowolonym Klientom. To będzie coś tak wyjątkowego, że ludzie ustawią się w kolejkę…

Witaj w teamie Synergis nowoczesnej agencji reklamowej. Nasza grupa podejmuje się najtrudniejszych wyzwań, nie cofniemy się przed niczym. Czeka na nas nielada wyzwanie, reklama eutanazji.

Dlaczego? – Bo Klient tego chce!

Czemu to jest możliwe? – Po wielu latach społecznych konsultacji, ścierania się opinii polityków, kościoła oraz obywateli, rząd Pyrstanu zalegalizował eutanazję. Temat tabu ujrzał światło dzienne, ludzie poznali prawdę o “dobrej śmierci” jak to określali starożytni Grecy. Dzięki tobie poznają dobrodziejstwo tej młodej dziedziny współczesnej medycyny.
To właśnie jest zadanie dla naszego zespołu. Tylko my podejmujemy się niemożliwych wyzwań, tylko nasze nowatorskie spojrzenie pozwala zauważyć sedno, zdobyć rynek, zwiększyć sprzedaż. “Nie jest sztuką sprzedać eskimosowi lodówkę. Sztuką jest sprawić, by po miesiącu sam wrócił po zamrażarkę”.

Larp symulacyjny, poruszający trudną tematykę w nieszablonowy sposób. Będziemy żerować na stereotypach, twoich uprzedzeniach i poglądach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s